Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gruodžio 4 d.


Komentarai
Žuvis ir meškerė: nuo ko pradėti kovą su skurdu?
Socialinė atskirtis tampa aktualiausia tema Lietuvos politikoje, ji dominavo ir ką tik pasibaigusios prezidento rinkimų kampanijos metu. Nusitaikiusi į nusivylusius, dažniausiai regionų gyventojus, 2016 m. Seimo rinkimus triuškinamai laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Druskos ant šios žaizdos pabarsto ir Europos Komisija, vis primenanti, kad nelygybė mūsų šalyje yra viena didžiausių ES.
Aktualijos
Nelygybės nuosprendis: atšauks vien karas, revoliucija ar maras?
Augančios nelygybės amžiuje Walteris Scheidelis tiki radęs atsakymą, kaip ją įveiks. Knygoje „Didysis lygintojas“ (The Great Leveler) Stanfordo universiteto profesorius tvirtina, kad per visą istoriją ekonominę nelygybę ištaisydavo tik vienas iš „Keturių sulyginimo raitelių“: karas, revoliucija, valstybės griūtis arba maras.
The Economist
Gerovės valstybei reikia naujų formų
Gerovės valstybė sukurta liberalams sureagavus į kuriamąjį naikinimą, būdingą kapitalizmui. Šiandien ji atsidūrė pavojuje.
The Economist
Pasvarstymas apie laisvosios rinkos naudą ir sukrėtimus
Interviu su Masačusetso technologijų instituto ekonomistu Johnu Van Reenenu
Komentarai
Zuikių lenktynės
Kaune yra rengiamos velykinės „Zuikių lenktynės“, kurių dalyviams keliamas vienintelis reikalavimas – atvykti su zuikio ausimis, uodega ar kita šio žvėrelio atributika. Šis renginys – tai studentų dovana miestui. Jame renkamos aukos vaikų namų globotiniams, o dalyviai ir žiūrovai gali mėgautis šventiniu koncertu. Lenktynių trasos distancija – tik apie 900 metrų – įveikiama daugeliui, tačiau toks renginys neįvyktų, jei į jį užsiregistruotų 100 proc. zuikiautojų. Kodėl?
Aktualijos
Atsakomybė elgtis moraliai
Naudos siekimas šiandien gali sugadinti gerovę ateityje, įsitikinęs pasaulinio nevyriausybines organizacijas vienijančio tinklo „Atlas Network“ viceprezidentas Tomas G. Palmeris. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis užsiminė apie savo prieš beveik keturis dešimtmečius užsimezgusią veiklą Vidurio Europoje ir pripažino, kad pastaruoju metu liberaliosios Vakarų demokratijos susiduria su dar didesniais iššūkiais, negu žlugus komunizmo milžinui žemyno Rytuose.
Komentarai
Geros kaimynės
Dar nuo Sąjūdžio laikų Lietuvos politikai kaip sektiną pavyzdį ir plėtros tikslą mėgsta rodyti Skandinavijos šalis – visų pirma Švediją, Daniją.
Verslas
Švediška meilė
Valstybės ir individo santykiu išsiskirianti Švedija yra unikali Vakarų Europos šalis, kaip teigia istorikas, šiaurietiško visuomenės modelio tyrėjas Larsas Trägårdhas. Interviu IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo apie švedų požiūrį į valstybę, ES ir „Brexit“. Anot jo, net vaikai ir jų padėtis visuomenėje gali būti valstybės politikos analizę formuojantis veiksnys.
The Economist
Liūdnos dienos
Dabar, kai lengvi laikai baigėsi, Norvegijai reikia atgauti vikingų dvasią
ŽYMA
GEROVĖS VALSTYBĖ